Najczęściej wykonywane zawody przez absolwentów

By 17 April 2020

Jaka przyszłość czeka uczniów, którzy mieli lepszy start?

Skupimy się tutaj na najpopularniejszych kierunkach oraz zawodach jakie zaczęli wykonywać uczniowie dwujęzycznych gimnazjów.

Tacy uczniowie bardzo łatwo I szybko znaleźli dobrze płatne posady w kraju! Najczęstsze sektory to:

Bankowość – dzięki wysokim umiejętnościom matematycznym oraz organizacji czasu, której uczyli się już od małego. Popularnymi firmami są firmy takie jak skrill, paypal, paysafecard.

Marketing – dzięki kreatywności oraz specjalistycznym umiejętnościom takimi jak obsługa nowoczesnych programów, pewność siebie oraz znajomość języków

Medycyna – Uczniowie dobrych gimnazjów częściej spełniają swoje marzenia o zostaniu lekarzem, niż uczniowie gorszych gimnazjów.

Prawo – Tak samo jak w przypadku medycyny. Marzenia o zostaniu prawnikiem spełnia więcej uczniów, którzy w przeszłości uczęszczali do dobrych gimnazjów.

Kariera za granicą, najczęstsze destynacje

Niemcy- Bardzo dobra znajomość niemieckiego nie wystarczy aby swobodnie poruszać się po kraju, nie mówiąc już o zyskaniu dobrej pracy, która jest rozwojowa. Uczniowie, którzy mieli sposobność nauczenia się języka od małego mają lepszy zasób słownictwa oraz płynność w mówieniu co jest bardzo pomocne w dostaniu pracy.

Anglia- Tak samo jak w przypadku niemiec. Do Anglii najczęściej wyjeżdżają lekarze, pielęgniarki oraz prawnicy. Zdarza się też, że także i marketingowcy.

Freelance- Najbardziej elastyczna forma pracy. Jako freelancerzy najczęściej spełniają się developerzy oraz informatycy, czy content writerzy. Najbardziej popularnym oraz opłacalnym zawodem dla developerow jest projektowanie gier na które zapotrzebowanie największe jest w sektorze hazardowym. Najpopularniejszymi grami, które są projektowane są gry maszyny online, czyli powszechnie znane sloty.